Program

XX Festiwal Muzyki Kameralnej

„WIECZORY W ARSENALE”

Wrocław, dziedziniec Arsenału, 26.06-10.07.2016 r.

Wieczór 26.06

26.06.2016
(niedziela)
g. 20


bilety: 35/27

Orkiestra Kameralna Wratislavia, Jan Stanienda Wolfgang Amadeus Mozart
Symfonia G-dur nr 12 KV 110
Koncert skrzypcowy G-dur KV 216
Franz Schubert
Rondo na skrzypce i smyczki A-dur D.438
Joseph Haydn
Symfonia e-moll nr 44 Żałobna Hob. I:44

Wieczór 29.06

29.06.2016
(środa)
g. 20


bilety:
35/27

Polish Cello Quartet Prosper van Eechaute
Pièce Sonate pour 4 violoncelles op. 9
Rudolf Matz
Kwartet wiolonczelowy d-moll
Kazimierz Wiłkomirski
Ballada i Rapsodia na 4 wiolonczele
Carlo Alfredo Piatti
Quartettino per Violoncelli In Vacanza

Wieczór 01.07

01.07.2016
(piątek)
g. 20


bilety:
35/27

Marta Kowalczyk – skrzypce, Daniel Palmizio – altówka Wolfgang Amadeus Mozart
I Duet G-dur na skrzypce i altówkę KV 423
Eugène Ysaÿe
IV Sonata na skrzypce solo e-moll op. 27
Jan Sebastian Bach / Zoltán Kodály
Fantazja Chromatyczna d-moll na altówkę solo BWV 903
Wolfgang Amadeus Mozart
II Duet B-dur na skrzypce i altówkę KV 424
Georg Friedrich Händel / Johan Halvorsen
Passacaglia g-moll na skrzypce i altówkę

Wieczór 03.07

03.07.2016
(niedziela)
g. 20


bilety:
70/55

Mietek Szcześniak (wokal) & Krzysztof Herdzin Trio Songs From Yesterday
w programie piosenki z repertuaru: The Beatles, Rolling Stones, Billa Withersa, Davida Bowie’go, Erica Claptona, Stevie’go Wondera, Burta Bacharacha

Wieczór 06.07 Koncert z okazji 100-lecia Miasta Otwock

06.07.2016
(środa)
g. 20


bilety:
35/27

Agata Igras – flet, Kama Grott-Tomaszek – obój, Jan Stanienda – skrzypce, Bożena Nawojska – altówka, Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela Wolfgang Amadeus Mozart
Kwartet obojowy F-dur KV 370
Ignaz Pleyel
I Kwintet na flet, obój i smyczki G-dur B.280
Wolfgang Amadeus Mozart
I Kwartet fletowy D-dur KV 285
Luigi Boccherini
Kwintet na flet, obój i smyczki C-dur G.443
Partnerzy Koncertu:

Wieczór 07.07

07.07.2016
(czwartek)
g. 20


bilety:
35/27

Anna Rutkowska-Schock – fortepian, Jan Stanienda – skrzypce, Bartosz Bober – skrzypce, Bożena Nawojska – altówka, Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela Grażyna Bacewicz
IV Kwartet smyczkowy
Aleksander Borodin
II Kwartet smyczkowy D-dur
Johannes Brahms
I Kwartet fortepianowy g-moll op. 25

Wieczór 08.07

08.07.2016
(piątek)
g. 20


bilety:
35/27

Malwina Lipiec – harfa, Orkiestra Kameralna Wratislavia, Jan Stanienda Edward Elgar
Serenada na smyczki op. 20
Marcel Tournier
Féerie: Prélude et danse
Jules Massenet
Medytacja z opery Thais
Carl Nielsen
Suita na orkiestrę smyczkową op. 1
Gustav Mahler
Adagietto z V Symfonii cis-moll
Mieczysław Karłowicz
Serenada na smyczki op. 2

Wieczór 09.07

09.07.2016
(sobota)
g. 20


bilety:
40/30

Adam Taubitz – skrzypce, Thomas Dobler – wibrafon, Daniel Pezzotti – wiolonczela New Baroque, Piazzolla and more…
w programie utwory Bacha, Händla, Vivaldiego, Piazzolli i innych, w nowych jazzowych aranżacjach

Wieczór 10.07

10.07.2016
(niedziela)

g. 19


bilety:
35/27

Roksana Kwaśnikowska – skrzypce, Orkiestra Kameralna Wratislavia, Jan Stanienda Wolfgang Amadeus Mozart
Symfonia B-dur nr 5 KV 22
Koncert skrzypcowy D-dur KV 218
Heinrich Wilhelm Ernst
Fantazja na tematy z opery Otello G. Rossiniego
Joseph Haydn
Symfonia f-moll nr 49 La Passione Hob. I:49